Domů > Různé > Unichess G – USK C 7-1 kontumačně

Unichess G – USK C 7-1 kontumačně

Přijeli jsme v silné sestavě …. až moc!Víťa: Z Béčka jsme angažovali tři esa: Bohouše, Petra a JarduV.  Za nimi sice byly nějaké úpravy, ale bez oslabení. Pokud soupeř nenasadí elitu, máme šanci na první body! V tramvaji z Modřan jsme se sešli s Bohoušem a Honzou. Bohouš suše konstatuje, že dostaneme klepec. Já na to, že pokud vyhraje náš kapitán, tak vyhrajeme …

Sešli jsme se nakonec  všichni včas, JardaV na poslední chvíli vyzobl Pepu ze skupinky před sousedním azylovým domem. To nebyli šachisti…

Začátek nebyl špatný, Víťa na čtvrté šachovnici rozehrál svou oblíbenou variantu a těšil se na útok. Bohužel nesoustředěný soupeř v 13. tahu odskočí koněm a odkryje matové pole. Uběhlo sedmnáct minut po zahájení zápasu:    0-1

Kapitán tedy vyhrál, teď už by to mělo jít samo. Jenže…

55 minuta – končí na dvojice Petr, díky zavazběné dámě přicházi o materiál i pozici:  1-1

60 minuta – prohrává na jedničce neslaně-nemastně hrající Bohouš: 2-1

80 minuta – na sedmé šachovnici získá Pepa minimálně kvalitu a lepší hru, na třetí šachovnici Jarda nepříliš dobře rozehrál královský gambit a je pod tlakem. Věřím, že soupeřovu elu (cca 1260) přeci jen odolá a partii otočí. Na páté šachovnici se potí Jirka, když ztrácí figuru za kvalitu a pěšáka. Holt Adélka je nebezpečná ženská. Na šesté šachovnici Honza mění dámy a jeho pozice mi připadá o poznání lepší.

85 minuta – Pepa získává kvalitu, Jarda se tam plácá a nebrání přesně.

103 minuta – Jarda před matem vzdává. Chlapci z Béčka, díky za pomoc, dneska na Dukle vám to vrátíme 🙂 : 3-1

133 minuta – Adéla chybuje a volí ztrátu figury před matem věží na první řadě.  Situace se mění a Jirka má vítězství na dosah. Stejně tak Láďa Hrivňák na osmičce v poziční hře získává zdarma dámu. Do té doby si hráči vyměnili jen jednoho pěšáka.

161 minuta – Láďa vyhrává matem, patnáctiletý soupeř to tahal až do konce, zřejmě na truc přihlížejícímu  tátovi: 3-2

Chvíli na to vzdává Adélka a my gratulujeme Jirkovi : 3-3

Začínáme věřit v první naše vítězství, Pepa stojí hodně lépe a soupeřka trochu bezradně tahá figurkami. Na šestce Honza už nestojí lépe, ale tady to nebude horší než plichta

170 minuta – začíná být zle. Pepa zjevně nesleduje čas. Blíží se do časovky, beru papír a tužku a sedám si z boku k oběma hráčům. Časovka, 5 tahů do kontroly, Pepa ani na okamžik nezvedne oči. Mávám papírem, občas si odkašlu. Proti němu stojí Bohouš, Jarda a Láďa. Nic, Pepa odehraje jeden tah a padá. Soupeřka upozorňuje a my můžeme jít do paďous : 4-3

Honza dostává nabídku na remízu. Chce tahat dál, ale s pěšcem míň prostě nemůže už ani kouzlit: 4,5-3,5

Takže je to jasné, Honza nám to prohrál 🙂

Poté jsme s Pepou, Honzou a Ládíkem (Bohouš s Jardou vydrželi až do konce, ale na pivo jsme je neukecali) skočili na dvě, a hořkou prohru zapili Prazdrojem.