Domů > Různé > Unichess G – USK C 7-1 kontumačně

Unichess G – USK C 7-1 kontumačně

Přijeli jsme v silné sestavě …. až moc!Víťa: Z Béčka jsme angažovali tři esa: Bohouše, Petra a JarduV.  Za nimi sice byly nějaké úpravy, ale bez oslabení. Pokud soupeř nenasadí elitu, máme šanci na první body! V tramvaji z Modřan jsme se sešli s Bohoušem a Honzou. Bohouš suše konstatuje, že dostaneme klepec. Já na to, že pokud vyhraje náš kapitán, tak vyhrajeme …

Sešli jsme se nakonec  všichni včas, JardaV na poslední chvíli vyzobl Pepu ze skupinky před sousedním azylovým domem. To nebyli šachisti…

Začátek nebyl špatný, Víťa na čtvrté šachovnici rozehrál svou oblíbenou variantu a těšil se na útok. Bohužel nesoustředěný soupeř v 13. tahu odskočí koněm a odkryje matové pole. Uběhlo sedmnáct minut po zahájení zápasu:    0-1

Kapitán tedy vyhrál, teď už by to mělo jít samo. Jenže…

55 minuta – končí na dvojice Petr, díky zavazběné dámě přicházi o materiál i pozici:  1-1

60 minuta – prohrává na jedničce neslaně-nemastně hrající Bohouš: 2-1

80 minuta – na sedmé šachovnici získá Pepa minimálně kvalitu a lepší hru, na třetí šachovnici Jarda nepříliš dobře rozehrál královský gambit a je pod tlakem. Věřím, že soupeřovu elu (cca 1260) přeci jen odolá a partii otočí. Na páté šachovnici se potí Jirka, když ztrácí figuru za kvalitu a pěšáka. Holt Adélka je nebezpečná ženská. Na šesté šachovnici Honza mění dámy a jeho pozice mi připadá o poznání lepší.

85 minuta – Pepa získává kvalitu, Jarda se tam plácá a nebrání přesně.

103 minuta – Jarda před matem vzdává. Chlapci z Béčka, díky za pomoc, dneska na Dukle vám to vrátíme 🙂 : 3-1

133 minuta – Adéla chybuje a volí ztrátu figury před matem věží na první řadě.  Situace se mění a Jirka má vítězství na dosah. Stejně tak Láďa Hrivňák na osmičce v poziční hře získává zdarma dámu. Do té doby si hráči vyměnili jen jednoho pěšáka.

161 minuta – Láďa vyhrává matem, patnáctiletý soupeř to tahal až do konce, zřejmě na truc přihlížejícímu  tátovi: 3-2

Chvíli na to vzdává Adélka a my gratulujeme Jirkovi : 3-3

Začínáme věřit v první naše vítězství, Pepa stojí hodně lépe a soupeřka trochu bezradně tahá figurkami. Na šestce Honza už nestojí lépe, ale tady to nebude horší než plichta

170 minuta – začíná být zle. Pepa zjevně nesleduje čas. Blíží se do časovky, beru papír a tužku a sedám si z boku k oběma hráčům. Časovka, 5 tahů do kontroly, Pepa ani na okamžik nezvedne oči. Mávám papírem, občas si odkašlu. Proti němu stojí Bohouš, Jarda a Láďa. Nic, Pepa odehraje jeden tah a padá. Soupeřka upozorňuje a my můžeme jít do paďous : 4-3

Honza dostává nabídku na remízu. Chce tahat dál, ale s pěšcem míň prostě nemůže už ani kouzlit: 4,5-3,5

Takže je to jasné, Honza nám to prohrál 🙂

Poté jsme s Pepou, Honzou a Ládíkem (Bohouš s Jardou vydrželi až do konce, ale na pivo jsme je neukecali) skočili na dvě, a hořkou prohru zapili Prazdrojem.

1. LáďaH
    06.02.2019 na 08:38 | #1

Můj soupeř sice přišel díky vazbě zbytečně o dámu, nicméně již před jejím ziskem jsem stál jasně na výhru, podle programu +7,36. Jinak to byla celkově hodně zbytečná prohra, škoda té časovky na sedmičce, měli jsme minimálně na remízu.

2. Petr T.
    06.02.2019 na 10:09 | #2

Jo, tentokrát jsem to hrál hrozně a se soupeřem jsem vzorně spolupracoval.

3. Honza
    06.02.2019 na 15:29 | #3

Mńo, nevím, jestli jsem to svoji půlkou prohrál, možná bych to hledal jinde,
    neměl jsem takové štěstí, že by se mi soupeř zbláznil v 11.tahu, jako Tobě.

4. Uhliházi
    06.02.2019 na 15:54 | #4

@Honza
    Z reportáže je to jasné, navíc je tam smajlík… Znáš to, vždycky se to hodí na toho posledního 😀

5. Honza
    06.02.2019 na 16:00 | #5

Já to beru kapitáne ale proč zrovna Ty máš ranný bambory

6. Honza
    06.02.2019 na 16:03 | #6

Jo a jsem zvědav, co s tím chceš dělat, nejhorší výsledek za posledních deset let (((((

7. Paprsek
    07.02.2019 na 07:02 | #7

To Céčko začínám sledovat a fandit. To tu ještě nebylo. Vypadá to celkově na rekord.
    Olympijská myšlenka stále žije. 🙂
    …a reporty jsou super.

8. Uhlihazi
    07.02.2019 na 13:22 | #8

No naštěstí za prohru může nakonec kapitán, a 7-1 není moc těsné. Původně jsem počítal s Košařem, což bylo OK.

9. Uhliházi
    07.02.2019 na 13:24 | #9

@Honza
    …chodit do kostela a modlit se za kolegy, aby vyhrávalí…?

10. Uhliházi
    07.02.2019 na 13:37 | #10

Týý brko, ještě že jsme prohráli, to bych od Paprska schytával další tři roky a možná by došlo i k lynči kapitána.

11. JirkaN
    07.02.2019 na 14:26 | #11

Můžete mi vysvětlit, co se stalo? Proč ta kontumace?

12. JirkaN
    07.02.2019 na 14:38 | #12

Už jsem na to přišel 3 x V a 1 x H. Alespoň, že výsledky jednotlivých partií zůstanou v platnosti.

13. Víťa Vohralík
    07.02.2019 na 16:18 | #13

Kontumovali nás od páté šachovnice dál, takže jediný oficiální bod vybojoval opět kapitán 😀

14. Honza
    07.02.2019 na 16:45 | #14

@Víťa Vohralík
    To muselo být hodně drahý, aby jsi s toho takhle vylez.

15. OTA
    08.02.2019 na 09:32 | #15

Kruci, co tam blbnete?!

16. Honza
    08.02.2019 na 13:58 | #16

Pro nestranného čtenáře kapitán chybně napsal sestavu a posléze pouze jeho bod je platným (((((

17. Uhliházi
    08.02.2019 na 20:47 | #17

Proč se tady mažou příspěvky?

18. Paprsek
    09.02.2019 na 10:19 | #18

@Uhliházi
    Nic se nemaže. Zvláště, když není ani proč.
    Našel jsem 4x příspěvky v koši. Tak jsem Vám je obnovil. Ani nevím, jak zjistit, jak se do toho koše dostali.

19. 09.02.2019 na 13:51 | #19

@Paprsek
    právo na mazání svých příspěvků je právo nezadatelné

20. Aleš
    09.02.2019 na 17:59 | #20

Kluci, ohledně kontumace, to se holt stane. Budiž to pro nás pro všechny poučením do budoucna, naštěstí o nic nešlo, prohra jako prohra. Apeluji tímto ještě jednou i na K a ZK, aby si danou sestavu vždy ještě jednou zkontrolovali, chybu můžeme udělat každý. Díky.