No vidíš Jirko, jak si nedával pozor. Já jsem dohrál jako první a od začátku jsem měl partií pod kontrolou. Pak už jsem jen sledoval, jak se ostatní trápí. Chvílema to vypadalo, že dostaneme vejprask. Pak se to nějak začalo lámat a dopadlo to dobře. Pavel trošku zklamal, ale myslím, že to byl bojovnej výkon. Jen ty si hrál nějak divně. Kdybys chtěl vyhrát, tak je přece jasný, že nesmíš ucpat pozici! Jak si nastavil ty pěchy, tak už nemůže král projít. To rozumdá! Vy jste teda ještě nesmyslně tahali sem a tam, každý na své straně. Já jen čekal, kdy vám doklapne, že to nemá smysl.
A ještě se vrátím, k té mojí partii.
Nevim,teda jestli to byla zrovna francouzská, pač to neznám, ale střelce za koně dám vždycky rád. Jo a když můžu dát věž za dvě figury, tak taky neváhám. A když je soupeř bez rošády a má jednu věž zavřenou, tak to už se hraje samo. Náhodou mám funkční zápis se všema tahama. Páč mám popisku, která se dá gumovat. Pošlu ti partiář, ať si tu parádu můžeš přehrát. A uč se! Já si to do hrobu nevezmu!
Pro historii přidávám Otakarův partiář. Snažil jsem se to přehrát, ale když jsem si musel podruhé domýšlet, co asi bylo zahráno (pokud tedy soupeř netáhl 2x za sebou), tak jsem to vzdal.
A to je ten „lepší“ partiář od Otakara. Viděl jsem už i takový, kde chyběly zcela 3-4 tahy již kolem cca 15. tahu. V okamžiku myšlenkového vypětí jde zápis naprosto stranou…na to už není kapacita mozku.
Zajímalo by mě, jestli je dobře dopředu vědět, co lze od soupeře, Elem měřeno, očekávat. Tentokrát jsem jeho vysvědčení neznal, ale předpokládal jsem, že proti našemu Áčku nemůže přece ani na osmé šachovnici nastoupit nějaký houska. Jeho podezřelé mládí (15) ve mně posílilo podezření, že je to naopak černý kůň a to, že jsem po zahájení stál jako prase, mě v domněnce utvrdilo. Proto jsem byl se sebou spokojen, když jsem se z největší šlamastyky vymotal a tak od čtyřicátého tahu potom věděl, že už bych neměl prohrát.
Asi bych nehrál jinak, kdybych dopředu věděl, že jsme papírový favorit, rozhodně ne líp. Tak jak to je?
Nepříjemné mi je, že je Víťa Perkner o 61 roků mladší než já. Sakra, jak je to možný!! Vy na něj ještě někdy narazíte, pozor na něj, ten se zlepší.
Jardo, máš naprostou pravdu a elo asi do 2000 (už jsem viděl i hranici 1800 nebo naopak 2200) nic moc nevypovídá.
Naopak hráč s elem 1400 může začínat, vracet se k šachu, atd.
…nicméně jsem tě chtěl aspoň jednou pasovat do role favorita, abys to okusil na vlastní kůži. Narážím samozřejmě na naši partii v oddíláku. 🙂
Ten klučina co hrál proti Jardovi, tak vypadal trošku jako Míša Botvinnik.
Jelikož paprsek moc nezvládá psací notaci, tak jsem moji partii přepsal do tiskací verze.
Já byl bílý :
1. e4. e6
2. d4. d5
3. e5. c5
4. Sb5+. Jc6
5. Sxc6. bxc6
6. c3. cxd4
7. cxd4. Db6
8. Je2. Je7
9. 00. Sa6
10. Ve1. Jf5
11. Jbc3. Sb4
12. a3. Sxe2
13. Vxe2. Jxd4
14. axb4. Jxe2+
15. Dxe2. Dxb4. Čekal jsem že soupeř dobere tohohle pěšce a už jsem věděl, že mu dám pěkně zabrat. Nemá rošádu. Velkou udělat nemůže a po malé by byl hned pod matem. Až mě ho bylo trochu líto. Paprsek si jv téhle chvíli myslel, že jsem prohranej!
Teď to přišlo…..
16. Va4. De7
17. Vg4. Teď se soupeř na celou hodinu zamyslel. No upřímně řečeno, ani já nevím, co by mu teď mohlo pomoct. Tak že zahral(podle Paprska slabý tah). Kf8
A teď už se to hrálo samo….
18. Da6. Dc7
19. De2. h5
20. Vg5. g6
21. Df3. Kg8
22. h4. Vh7
23. Je2. Vg7
24. Jf4. Da5
25. Kh2. De1
26. Se3. Vb8
27. Dg3. Dd1
28. Jxh5. d4 poslední šance nějak mě ohrozit. Já toho střelce nepotřebuji, tak jsem ho nechal stát.
29. Jxg7. dxe3
30. Jxe6. No a co teď? Může si vybrat, maty hrozeji že všech stran.. Vzal koně…. fxe6
31. Vxg6+ kh8
32. Dg5. A konec.
Od sedmnáctého tahu mě to fakt bavilo.
Ota za 1 !
Dal jsem pozici po 17.Vg4! do Pc.
Krystal doporučuje 17…Kf8?! jak nejsilnější tah černého.
Pak soupeř horší pozici špatně bránil. Ota měl i rychlejší výhru na 24…Da5? 25.Jxf5! De1+
(28..hxg5 29.Vxg7+ Kxg7 30.Df6+ a mat S+D po černých polích) 26.Kh2 Dxc1 27. Jxg7 Kxg7 28. h5 a není obrany.
@JirkaR
Vím, že tah Da5 vypadal nesmyslně. Byl to jen psychologickej manévr. Soupeř už věděl, že stojí zle a mě už ohrozit nemohl. Tak jsem ho chtěl dostat do nějaké naděje, že. Budu útočit na dámském křídle. Chyběla mě ale věž na pokrytí pěcha v centru. Tak jsem se rychle vrátil. Bylo to vlastně celkem zbytečný. Určitě tam bylo rychlejší pokračování. Důležitý bylo, že už jsem měl čas si hrát. Jak jsem psal… Po sebrání toho pěcha. Dxb4, kdy paprsek kroutil očima jak stojím špatně, tak já už si chrochtal.
Ota to sehrál moc pěkně. Už když jsem koukal během zápasu na partii po 17. Vg4, tak jsem si říkal, že tohle Ota bude umět dotáhnout. Škoda Pavla, který měl ze zahájení vyhranou pozici. Jinak u mě opravdu vznikl soupeři trojpěšec na g-čku, ale za cenu mého pěšce méně. Partie byla na začátku hodně strategická a pak se změnila v taktickou přestřelku, kdy soupeř nevyužil příležitost mě ukončit a tak jsem mu dal věčňák. kdo by chtěl se podívat, tak to bylo takto:
1.D4.D6
2.SG5.H6
3.SH4.G5
4.SG3.SG7
5.E3.SF5
6.JF3.JF6
7.SD3.JE4
8.C3.JBD7
9.DC2.JDF6
10.JBD2.JXG3
11.HXG3.SXD3
12.DXD3.DD7
13.A4.C6
14.JC4.DE6
15.JFD2.JG4
16.F3.D5
17.FXG4.DXC4
18.DE4.DD5
19.0-0.E6
20.DF3.0-0
21.E4.DD8
22.JXC4.B5
23.JE3.B4
24.JC4.BXC3
25.BXC3.C5
26.D5.VB8
27.VAB1.DD7
28.A5.EXD5
29.EXD5.VXB1
30.VXB1.F5
31.GXF5.VXF5
32.VB8.KH7
33.DE4.DXD5
34.DC2.SXC3
35.DXC3.DD1
36.KH2.DH5
37.DD1
@JirkaR
Ano, Jirko, díval jsem se pak na to s počítačem a pozice za Otakara byla lepší než jsem si myslel v reálu. Ale ani po Vg4 ještě nemusel černý prohrát.
No vidíš Jirko, jak si nedával pozor. Já jsem dohrál jako první a od začátku jsem měl partií pod kontrolou. Pak už jsem jen sledoval, jak se ostatní trápí. Chvílema to vypadalo, že dostaneme vejprask. Pak se to nějak začalo lámat a dopadlo to dobře. Pavel trošku zklamal, ale myslím, že to byl bojovnej výkon. Jen ty si hrál nějak divně. Kdybys chtěl vyhrát, tak je přece jasný, že nesmíš ucpat pozici! Jak si nastavil ty pěchy, tak už nemůže král projít. To rozumdá! Vy jste teda ještě nesmyslně tahali sem a tam, každý na své straně. Já jen čekal, kdy vám doklapne, že to nemá smysl.
A ještě se vrátím, k té mojí partii.
Nevim,teda jestli to byla zrovna francouzská, pač to neznám, ale střelce za koně dám vždycky rád. Jo a když můžu dát věž za dvě figury, tak taky neváhám. A když je soupeř bez rošády a má jednu věž zavřenou, tak to už se hraje samo. Náhodou mám funkční zápis se všema tahama. Páč mám popisku, která se dá gumovat. Pošlu ti partiář, ať si tu parádu můžeš přehrát. A uč se! Já si to do hrobu nevezmu!
Pro historii přidávám Otakarův partiář. Snažil jsem se to přehrát, ale když jsem si musel podruhé domýšlet, co asi bylo zahráno (pokud tedy soupeř netáhl 2x za sebou), tak jsem to vzdal.
A to je ten „lepší“ partiář od Otakara. Viděl jsem už i takový, kde chyběly zcela 3-4 tahy již kolem cca 15. tahu. V okamžiku myšlenkového vypětí jde zápis naprosto stranou…na to už není kapacita mozku.
Zajímalo by mě, jestli je dobře dopředu vědět, co lze od soupeře, Elem měřeno, očekávat. Tentokrát jsem jeho vysvědčení neznal, ale předpokládal jsem, že proti našemu Áčku nemůže přece ani na osmé šachovnici nastoupit nějaký houska. Jeho podezřelé mládí (15) ve mně posílilo podezření, že je to naopak černý kůň a to, že jsem po zahájení stál jako prase, mě v domněnce utvrdilo. Proto jsem byl se sebou spokojen, když jsem se z největší šlamastyky vymotal a tak od čtyřicátého tahu potom věděl, že už bych neměl prohrát.
Asi bych nehrál jinak, kdybych dopředu věděl, že jsme papírový favorit, rozhodně ne líp. Tak jak to je?
Nepříjemné mi je, že je Víťa Perkner o 61 roků mladší než já. Sakra, jak je to možný!! Vy na něj ještě někdy narazíte, pozor na něj, ten se zlepší.
Jardo, máš naprostou pravdu a elo asi do 2000 (už jsem viděl i hranici 1800 nebo naopak 2200) nic moc nevypovídá.
Naopak hráč s elem 1400 může začínat, vracet se k šachu, atd.
…nicméně jsem tě chtěl aspoň jednou pasovat do role favorita, abys to okusil na vlastní kůži. Narážím samozřejmě na naši partii v oddíláku. 🙂
Ten klučina co hrál proti Jardovi, tak vypadal trošku jako Míša Botvinnik.
Jelikož paprsek moc nezvládá psací notaci, tak jsem moji partii přepsal do tiskací verze.
Já byl bílý :
1. e4. e6
2. d4. d5
3. e5. c5
4. Sb5+. Jc6
5. Sxc6. bxc6
6. c3. cxd4
7. cxd4. Db6
8. Je2. Je7
9. 00. Sa6
10. Ve1. Jf5
11. Jbc3. Sb4
12. a3. Sxe2
13. Vxe2. Jxd4
14. axb4. Jxe2+
15. Dxe2. Dxb4. Čekal jsem že soupeř dobere tohohle pěšce a už jsem věděl, že mu dám pěkně zabrat. Nemá rošádu. Velkou udělat nemůže a po malé by byl hned pod matem. Až mě ho bylo trochu líto. Paprsek si jv téhle chvíli myslel, že jsem prohranej!
Teď to přišlo…..
16. Va4. De7
17. Vg4. Teď se soupeř na celou hodinu zamyslel. No upřímně řečeno, ani já nevím, co by mu teď mohlo pomoct. Tak že zahral(podle Paprska slabý tah). Kf8
A teď už se to hrálo samo….
18. Da6. Dc7
19. De2. h5
20. Vg5. g6
21. Df3. Kg8
22. h4. Vh7
23. Je2. Vg7
24. Jf4. Da5
25. Kh2. De1
26. Se3. Vb8
27. Dg3. Dd1
28. Jxh5. d4 poslední šance nějak mě ohrozit. Já toho střelce nepotřebuji, tak jsem ho nechal stát.
29. Jxg7. dxe3
30. Jxe6. No a co teď? Může si vybrat, maty hrozeji že všech stran.. Vzal koně…. fxe6
31. Vxg6+ kh8
32. Dg5. A konec.
Od sedmnáctého tahu mě to fakt bavilo.
Ota za 1 !
Dal jsem pozici po 17.Vg4! do Pc.
Krystal doporučuje 17…Kf8?! jak nejsilnější tah černého.
Pak soupeř horší pozici špatně bránil. Ota měl i rychlejší výhru na 24…Da5? 25.Jxf5! De1+
(28..hxg5 29.Vxg7+ Kxg7 30.Df6+ a mat S+D po černých polích) 26.Kh2 Dxc1 27. Jxg7 Kxg7 28. h5 a není obrany.
@JirkaR
Vím, že tah Da5 vypadal nesmyslně. Byl to jen psychologickej manévr. Soupeř už věděl, že stojí zle a mě už ohrozit nemohl. Tak jsem ho chtěl dostat do nějaké naděje, že. Budu útočit na dámském křídle. Chyběla mě ale věž na pokrytí pěcha v centru. Tak jsem se rychle vrátil. Bylo to vlastně celkem zbytečný. Určitě tam bylo rychlejší pokračování. Důležitý bylo, že už jsem měl čas si hrát. Jak jsem psal… Po sebrání toho pěcha. Dxb4, kdy paprsek kroutil očima jak stojím špatně, tak já už si chrochtal.
Ota to sehrál moc pěkně. Už když jsem koukal během zápasu na partii po 17. Vg4, tak jsem si říkal, že tohle Ota bude umět dotáhnout. Škoda Pavla, který měl ze zahájení vyhranou pozici. Jinak u mě opravdu vznikl soupeři trojpěšec na g-čku, ale za cenu mého pěšce méně. Partie byla na začátku hodně strategická a pak se změnila v taktickou přestřelku, kdy soupeř nevyužil příležitost mě ukončit a tak jsem mu dal věčňák. kdo by chtěl se podívat, tak to bylo takto:
1.D4.D6
2.SG5.H6
3.SH4.G5
4.SG3.SG7
5.E3.SF5
6.JF3.JF6
7.SD3.JE4
8.C3.JBD7
9.DC2.JDF6
10.JBD2.JXG3
11.HXG3.SXD3
12.DXD3.DD7
13.A4.C6
14.JC4.DE6
15.JFD2.JG4
16.F3.D5
17.FXG4.DXC4
18.DE4.DD5
19.0-0.E6
20.DF3.0-0
21.E4.DD8
22.JXC4.B5
23.JE3.B4
24.JC4.BXC3
25.BXC3.C5
26.D5.VB8
27.VAB1.DD7
28.A5.EXD5
29.EXD5.VXB1
30.VXB1.F5
31.GXF5.VXF5
32.VB8.KH7
33.DE4.DXD5
34.DC2.SXC3
35.DXC3.DD1
36.KH2.DH5
37.DD1
@JirkaR
Ano, Jirko, díval jsem se pak na to s počítačem a pozice za Otakara byla lepší než jsem si myslel v reálu. Ale ani po Vg4 ještě nemusel černý prohrát.