Začínám mít zvláštní pocit, že to hrají jak některé dvoutisícovky(což vlastně jsou+-) . .Aby nakonec nedošlo na Armageddon!?

A je mu zas o krok blíže.. Jsem zvědavý na Rapid, případně Blitz, zda-li rozhodnou.. Armagedon by tak měl myslím premiéru. .

3. Paprsek
    29.11.2016 na 08:57 | #3

Co nás čeká? Když, tak prosím opravit.
    1) 4x rapid 25 minut + 10 s
    2) 5x vždy dvojzápas (2 partie) v blesku 5 minut + 3 s (tady bude platit vítěz minizápasu bere vše?)
    3) 1x Armageddon 5 minut bílý / 4 minuty černý. Při remíze černý je celkový vítěz.

4. Paprsek
    29.11.2016 na 09:01 | #4

…jo je to tak. Zkopíroval jsem z NSS.cz:
    „Bude se hrát už tradičně na 12 partií tempem 100 minut na 40 tahů + 50 minut na dalších 20 tahů + 15 minut do konce partie + 30 sekund za každý provedený tah. Mistrem světa se stane hráč, který získá 6,5 bodu. Pokud by skončilo těchto 12 partií výsledkem 6:6, následoval by tiebreak v podobě 4 rapid partií tempem 25 minut + 10 sekund za každý tah. V případě opětovného nerozhodného výsledku bude následovat další tiebreak v bleskovém tempu. Budou se hrát vždy dvě partie s prohozením barev v tempu 5 minut + 3 sekundy za každý provedený tah, hrát se bude do doby, než po některé dvojici partii nebude nerozhodné skóre, případně do odehrání 5 těchto „gamů“ (10 partií). Poté bude následovat armageddon, ve kterém bude mít bílý 5 minut černý 4 minuty a po odehrání 60 tahů obdrží hráči přírůstek 3 sekund za každý provedený tah. V případě remízy bude za vítěze prohlášen hráč s černými figurami.“

5. Paprsek
    29.11.2016 na 15:25 | #5

@Zdeněk
    Můj názor je, že na armageddon nedojde. Nejpozději v blickách se rozhodne.
    Už prokázali, že když jsou pod časovým tlakem, tak jeden jako druhý jsou schopni vyprodukovat chyby.
    …a ještě to mají všechno (až 14 partií) zmastit v jednom dni…někde to praskne…myslím tím nervová vlákna.:-)

6. Zdeněk
    29.11.2016 na 15:37 | #6

To je jasný.. Žebříčkově je Magnus v Rapidu i Blitz výš než Sergej.. Jeho šance stoupla. Nejsem zastáncem defenzivní hry, naopak by mě nyní mrzel scénář samých remíz a o vítězi by tak de facto mohl rozhodnout LOS, který při Armageddonu a vyrovnanosti hráčů dle mého zvýhodní černého

7. Paprsek
    30.11.2016 na 08:23 | #7

Cituji názor (sdělení) z diskuze NSS: Dnes od 20,00 hodin.
    Cituji názor (sdělení) z diskuze NSS: Rapid se hraje na 25 minut s přídavkem 10 sec na tah. Protože bude u partie „dozorovat“ sudí, platí turnajová pravidla. Mj. tedy neprohrává první nesprávný tah. I když hráči nemají povinnost zapisovat tahy, mohou reklamovat remízu trojím opakováním pozice.