Domů > Různé > Bohnice C -USK C

Bohnice C -USK C

Opět remíza
Proti Bonicím C jsme byli mírnými favority.
Nemohli jsme sehnat 8.hráče. Čtyři abonenti vyhořeli a nakonec nastoupil na 8. šachovnici pan Šilhavý a jako jediný vyhrál.
1.Sedlák(1933) – Řehák dáno za remiz v zahájení.
2.Veselý J. – Kuhnl (1715) remiz ve střední hře
3.Čižmár (1708) – Košař remiz ve střední hře
4.Vohralík – Doležel (1603) remiz na doporučení zástupce kapitána. Více v příspěvcích.

5.Kadlec (1375) – Šíša 1:0. Malé překvapení. Bílý obětoval figuru a Zvonimír nezvládl obranu svého K.

CNT-Zvona

Černý na tahu má po nekorektní oběti soupeře na h7 o figuru více. Zahrál však 1…Kf8? a po 2.Dxh8+ Ke7 3.Dxg7 Vf8 4.Vf3?(Ja7!) Je8? 5.Vxf7+ 1:0

6.Mráz – Čižmárová (1590) jako poslední dohrávaná partie za stavu 3:3, mírná výhoda bílého nestačila na výhru. Dáno ze remiz a celkově 4:4.
7.Mrázek (1623) – Procházka po bojovné hře dáno ve vyrovnané koncovce V+S+p proti V+J+p ze remiz.
8.Šilhavý – Rejzek (1340) , bílý získal bez kompenzace černého ve střední hře figuru a zvítězil.

1. JirkaR
    31.03.2016 na 12:56 | #1

Soupeři obětovali figury jako diví. To by bylo něco pro Otu. Ten by si to s figurou navíc vychutnal. Něco obdobného jako u Zvonimíra na 4. šachovnici Víťovi soupeř obětoval figuru za pěšce v krátké rošádě. Víťa měl horší čas (přišel o 40 minut později) a nedokončený vývin figur, tak jsem ho nutil aby remízu přijal. Po bitvě je každý generál, možná by to utahal bez nějaké hrubky. Na zbývajících dvou šachovnicích jsme stáli lépe ale nakonec obě skončily remízou a celkově 4:4.

2. Uhliházi
    31.03.2016 na 14:39 | #2

Doporučení sděleno slovy „vem remis, přikazuji ti to“ mi bude dlouho ležet v žaludku. Po nabídce remízy jsem jen přemýšlel, jak ji co nejzdvořileji odmítnout, abych nevypadal arogantně. Proto jsem to chtěl „hodit“ na zástupce kapitána – jako že mi nedovolil remízu přijmout. Šok, jaký poté následoval, nemůžu rozdýchat doteď! Až sem dám pozici, tak konečně všichni prozřete a poznáte, koho že si sem chcete jako předsedu, kapitána, trenéra, … nasadit!!! VAROVÁNÍ: šachové dovednosti a um mých kolegů, členů USK, je ve vážném ohrožení!

3. JirkaR
    31.03.2016 na 15:30 | #3

@Uhliházi
    Beru to rozhodnutí na sebe. Když je král v ohrožení, tak to neustáli dobří hráči jako Ota s Uniženkami a pár minut před tebou Zvonimír. Diagram Zvonimíra nahoře vidíš, jasně vyhrané ale pouze teoreticky.
    Když by jsi to neustál tak jsme prohráli a zase bych byl špatný, protože jsem ti přikázal pokračovat 🙂

4. Uhliházi
    31.03.2016 na 16:01 | #4

@JirkaR
    Jirko, to už jsme probrali včera. Tady to má mít trochu šťávu, ať je sranda.

5. Uhliházi
    31.03.2016 na 16:04 | #5

@JirkaR
    Můžeš tam dát to pgn, co jsem ti poslal? Díky.

6. Zdeněk
    31.03.2016 na 19:46 | #6

No teda. .takových remíz jsem viděl snad jen v turnaji kandidátů:)))) gratulka

7. JirkaR
    31.03.2016 na 22:30 | #7

@Zdeněk
    Zdendo věřím že v posledním kole budeš hrát na výhru a remizovat nebudeš:)
    Hraje se od 18hod., tak všechno v pohodě.

8. Uhliházi
    31.03.2016 na 23:07 | #8

Tak chlapci, diagram je tam.

9. Jarda
    31.03.2016 na 23:28 | #9

teď by šel Víťa Se3, uhne pak ev. Kh1 a ubráni se, myslím, pokud tedy neměl prapor na spadnutí, nebo jinak?

10. Zdeněk
    31.03.2016 na 23:50 | #10

Ale Koudini to hodnotí jako -2,34567(pro laiky,bílý stojí hůř..) na Se3 dá černý Jg4 a hrozí f5!?

11. Uhliházi
    01.04.2016 na 00:10 | #11

@Zdeněk
    Sg1, nebo Kh1 …. Koudiniho vyhoď, je to krám!!!

12. JirkaR
    01.04.2016 na 00:24 | #12

Škoda že tam nejsou ty první tahy. Kde bílý ztratil ten vývin? To musí být opačně a ne aby černý měl všechny figury ve hře a bílého Va1 byla ještě mimo hru! Tam Víťa po 10 tahu přemýšlel nad tahy okolo 5 minut a měl
    do kontroly 22 minut a soupeř nehrál zbrkle a měl dvojnásobek času 42 minut! Víťa přišel o 40 minut později takže měl na 40 tahů limit 1 hodinu. Na 16 tahů (a to včetně těch 8 vymazaných tahů ve svém zahájení kde hraje ryhleji) spotřeboval celých 38 minut ( na tah přez dvě minuty). A teď kdy musí hrát přesně a ubránit svého krále, má do kontroly udělat 24 bezchybných tahů a vše jen za 22 minut. To by musel na WC mít zapnutý svůj PC:)

13. Zdeněk
    01.04.2016 na 00:39 | #13

Nato,že to je po 14.tahu,tak bílej stojí jak čUŇÍk,rozbitý kryt před kralem,černý dokončený vývin a je jen otázka krátkého času,kdy ho STRATEGICKY zničí!!? Zadávám jako domácí úkol . . .

14. Uhliházi
    01.04.2016 na 00:53 | #14

@Zdeněk
    Ty seš marnej Kudrnáči. Chlapci, zeptejte se kolegy Paprska, ten Vám to vysvětlí. Za bílého se to hraje samo! Oběť černého střelce byla nekorektní hrubka a další tahy černého už jen prodlužování agónie. Kdybych pokaždé, kdy mi soupeř sebere nekorektně figurou pindíka před králem doufat aspoň v remízu, tak budu vděčný za elo 1100! Když tak to Kudrnáči ukaž!

15. Uhliházi
    01.04.2016 na 01:19 | #15

Zdeňku, ty sis do počítače asi zapomněl dát nějaké bílé figurky. Stejně jako Jirka se po partii zarazil, když jsem mu oznámil, že jsem měl o celou figuru víc 😀

16. JirkaR
    01.04.2016 na 01:25 | #16

@Uhliházi
    Tak pozor za remizy se ze svého ela (zaokrouhleno 1800) na Elo 1100 matematicky nemůžeš dostat. Tak třeba za remízu s hráčem s elem o málo vyšším by jsi své elo o nějaký bodík naopak vždy polepšil 🙂

17. Zdeněk
    01.04.2016 na 01:30 | #17

Figura sem-figura tam. .Však mi tě s Jirkou(-ama) známe!!!

18. Jarda
    01.04.2016 na 07:26 | #18

@Zdeněk
    potom Sg1, po f5 Vae1 a přežije fxe4 i f4, po Kg1 bychom možná ztratili kvalitu, ale bylo by po bouřce, pokud se nám nevloudí chyba. Co říkají stroje?

19. Paprsek
    01.04.2016 na 08:27 | #19

K partii a k jejímu hodnocení se nebudu vyjadřovat.
    Ale vyjádřím se k povinnosti přijmout nabídnutou remízu, pokud to požaduje („nařizuje“, spíš poradil-mimochodem jediná rada povolená během „družstevní“ partie) kapitán nebo ZK.
    Každý máte svobodnou vůli a je jen na vás konečné rozhodnutí. Nikdo na světě VÁS nemůžu donutit přijmout remízu. Stejně jako vás nikdo nemůže donutit cokoliv podepsat.
    Proč se podřídíte, vždycky leží někde v jiné oblasti.
    Závěr.
    Víťo, a i další jeho následovníci, nekvičte tady následně na stránkách, že jste „museli“, apod. Ne, VY jste se rozhodli, bylo to VAŠE rozhodnutí přijmout remízu…to, že vám to K nebo ZK „nařídil“ byl jen jeden z faktorů, který jste brali do úvahy při svém rozhodnutí.
    PS. A ještě přileju olej do ohně. Za vzor si berte v tomto případě Petera Vasse.