Domů > Různé > Příště nechte Otakara raději vyhrát…

Příště nechte Otakara raději vyhrát…

Po prohrané partii šachu….
….brutálně zbil spoluvězně.
Nezvládnutá agresivita může prodloužit pobyt v ostravské věznici trestanci Jakubu Kovalíkovi. Krajský soud začal řešit další obžalobu, v níž mladík figuruje jako pachatel trestného činu. Po prohrané partii šachu podle spisu brutálně napadl spoluvězně, nejprve pěstmi a pak kovovou židlí.
Oba muži byli ve společné cele teprve dva dny. A na svobodě se dříve oba věnovali bojovému umění. První den společného pobytu si dokonce na sobě zkoušeli různé chvaty.
Druhý den si zahráli šachy. Obžalovaný Kovalík prohrál, a když spoluvězeň sklízel figurky, podle žalobce bezdůvodně zaútočil.
„Přes stůl muže úderem pěstí srazil ze židle na podlahu cely. Pak jej chodidlem obutým do pantofle kopl do levého oka,“ popsal útok státní zástupce. Tím ale bití neskončilo. Kovalík vzal kovovou židli a jednou druhého vězně udeřil do hlavy. Pak jej znovu bil pěstmi.
Kovalík vinu před soudem přiznal. Odmítl jen obvinění, že k útoku použil židli. Řekl také, že dozorce žádal o to, aby byl na cele sám.
„Hromadila se ve mně agresivita. Chtěl jsem být sám. Nebylo ale místo,“ řekl mladík, který byl ve věznici také kvůli těžkému ublížení na zdraví. Za to byl už odsouzen a ve vězení by měl strávit 4,5 roku. Tato doba se pravděpodobně dalším trestem ještě prodlouží.
Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/vezni-se-porvali-kvuli-sachum-dkg-/ostrava-zpravy.aspx?c=A130124_112010_ostrava-zpravy_klu

 1. Paprsek
  24.01.2013 na 13:07 | #1

  …a to jsi mi Otakare tvrdil, jak bychom se v base měli dobře spolu. Že bychom jenom tahali celý dny figury.

 2. OTA
  24.01.2013 na 16:05 | #2

  No mluvil jsem s vězněm a on mi to řikal. Už se ale nezmínil, že se jedná o dvojboj.
  Šachy-zápas!

 1. Žádné zpětné odkazy