V neděli jsme se s Michalem a Ilkinem zúčastnili bleskovky v kavárně na Letné. Super-pohoďáckej turnájek. Dobře jsme si zahráli. Účastníků 20, systém „každej s každym“.
Nejlepší umístění urval Michal. Páté místo.
Ve čtvrtek se chystáme na podobnou akci někam do Vršovic.

1. OTA
    17.12.2010 na 06:54 | #1

Včera jsme s Michalem odehráli bleskovej turnaj ve Vršovicích.
    Když jsem se podíval do startovní listiny, docela jsem se zděsil. Co hráč- to jméno.
    Říkal jsem Michalovi, že úspěch bude, když neskončíme poslední.
    Hned první partii jsem dostal nařezáno od pana Hostičky. Nakonec jsme já i Michal získali po šesti bodech ze dvanácti zápasů. Já jsem se tentokrát umístil před Michalem díky lepšímu sonenbornu, neboť jsem v posledním kole porazil mistra Gregora. S výkonem v turnaji jsem tedy docela spokojenej. Možná časem Michal napíše podrobnější a zajímavější reportáž. Už teď se těším na další bleskovej turnaj …tentokrát dvojic, hergot už by jsme mohli taky nějakej turnaj vyhrát.
    Jo abych nezapoměl…na turnaj se přišel podívat i kamarád Martin Stankev ,

2. Michal
    17.12.2010 na 10:13 | #2

Potvrzuji. že Ota porazil Gregora a že v turnaji skončil přede mnou. Akorát těch kol bylo třináct – takže výsledek pod 50 %. Vesměs jsme se pohybovali ve druhé půli startovního pole. Jednou se mi podařilo vystrčit růžky po vítězství nad Svobodou (2280) 5/9, ale pak mi kluci ze shora vysvětlili, kam patřím…
    výsledky zde:

3. OTA
    17.12.2010 na 15:18 | #3

a sakra…já myslel, že máme 50%. Tos mě neměl ani řikat. Do teď jsem byl s turnajem spokojenej. No nic… musíme bodovat v tom turnaji dvojic!

4. OTA
    17.12.2010 na 15:24 | #4

Teď koukám na elo těch soupeřů.
    Tam má skoro každej hráč přes 2000…možná, že těch 6 bodů není tak blbej výsledek.

5. Michal
    18.12.2010 na 12:12 | #5

DŮLEŽITÁ ÚPRAVA – v turnaji jsem neskončil za Otou, nýbrž před Otou!!!
    Na stránkách Pražského šachového svazu, které považuji za směrodatné, jsem veden na třináctém místě a Ota o stupínek níže. Měli jsme identický Bucholz i střední Bucholz a Na svazu je jako třetí kritérium použit progres, kde jasně vedu, protože Ota měl pomalý start.

tAKŽE SÉRIE BYLA UDRŽENA. Co se pamatuju, tak v individuálním bleskáči byl Ota přede mnou naposledy někdy v roce 2001 (Ústí nad Labem + možná Pardubický bleskmaraton).

6. OTA
    18.12.2010 na 15:02 | #6

No co je to zase za levou…Michale ty si snad byl s kapříkama na svazu?
    Ve výsledkový listině je třetí pomocný hodnocení …Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
    a podle toho byly výsledky vypočítaný. To že pak někdo běhá na svaz s obálkou aby výsledky upravil, to pro mě není směrodatný.

7. Michal
    18.12.2010 na 16:37 | #7

Ne, ne, ne. Žádné obálky, kapříci, ani příslib místa v základní sestavě USK „A“ pro členy předsednictva svazu nebyly tentokrát třeba. Už v propozicích píšou, že po Bucholzu rozhoduje progres:
    Při turnaji akorát používali nějakej software, který počítá namísto progresu s SB. To Tě možná zmátlo… navíc, naší vzájemnou poturnajovou partii jsem vyhrál, takže je to takhle určitě spravedlivější 😉

8. OTA
    22.12.2010 na 06:02 | #8

Tak turnaj dvojic je za náma. Uříznul jsem tam pěknou vostudu. 4 body z devíti zápasů. Uplně jsem Petrovi pokazil umístění. Příště se budu muset víc koncentrovat.